Mutsuzluk Senfonisi - Talha Öztürk

Bir Yudum Savaş

single-image

Oldukların dünyasında ölmeden çare yok sorunlara. Ne olduğunu bilmeden gül kokan evden, bir anda hayatında görmediğin kadar loş ve soğuğun kemiklerine işlediği sokağa girebiliyorsun bir anlık boşlukla. Bir olay örgüsü çizmeye gençliğini veriyorsun nefes nefese kaldığın hayat maratonunda. Korkmadan savaşman da mümkün değil, savaşa dâhil olmasan da hasarsız ayrılman da.
Kaçabildiğin kadar kaç huzurdan. Ensenden çekip yakalayacak elbet bir gün mutsuzluk. Huzurun, senin en büyük düşmanın olabilecek bir arkadaş sadece. En derin gizemlerini ve sırlarını keşfetmek için ömrüne ziyaretçi. Kanayan yaralarını içten içe kapanmayacak hayat çizikleri ile süslerler ve en çok bu desenleri beğenecek boşluğa kapılırsın günlerden o gün geldiğinde.
Kanayan yüreğinle yaralı bir geleceğe uyanırsın çıkıp gittiğinde hayatından. Kendinden de nefret edersin yaşamaktan da. Hiçbir zaman kırılmaya doymayacak bir kalp kalır avuçlarında. Onun kırdığı gibi kimsenin kıramayacağından bile korkarsın. Koşmak istersin, ayakların geri geri gider. Kaçmak istesen de zincirlisindir durduğun yere. Ömrün hep o çizgide bekleyerek geçer. Geri gelmesini umut ederek kaçarsın geleceğinden. Ona o kadar alışmışsındır ki onsuz bir gelecek korkutur seni.
Ona en güzel hayatı sunamamak senin için vurulmuş bir pranga da olabilir hayatında. Bunu hissettiğinde kendi nefeslerinde boğulursun. Onun kalbinden bir saniye ayrılmaya tahammül edemesen de mutlu olacağı zamana kalbini adasın istersin. Mutlu olacağı zamana ve kişiye ulaşması için kendinden nefret eder aradan çekilmeyi istersin. Onun için iyiliği isterken kendini unutursun. Yanan bir evde yaşayan canı kurtarmak için eski hâline dönemeyen bir çelik olur kalırsın. Ama sen memnunsundur bundan. Yanmaktan çok uğruna yandığın şeye değer bu bitmeyen gönül ızdırabı.
Çekip gitmek gerekir kendinden bile. Duygularınla kendine savaş açarsın. Korkuların bitmez varlığında. Yokluğunda da mutlu olamazsa diye korkarsın. Gözlerini açtığında sevgisini hissetmek için kör olursun. Her nefesinde sayıklarsın onu her nefesinde. Attığı tek mesajla mutluluğu ararsın. Kopacağı demire bağlanmasın istersin. Kopman gerekirse de kopmaya bile can atarsın ölmeyi göze alarak.

Leave a Comment

You may also like

Araç çubuğuna atla